KONST / Litografier / Litografi 5315490
*
nr 531 5490
Harald Lindberg
(1901-1976), Sverige
Litografi, Harald Lindberg 21x28
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juni 2008
kl 17:37:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/6 22:12:49
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harald Lindberg
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Läs mer om Harald Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik harald lindberg litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49
*
Harald Lindberg
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Läs mer om Harald Lindberg
nr 531 5490
Harald Lindberg
(1901-1976), Sverige
Litografi, Harald Lindberg 21x28
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 juni 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/6 22:12:49 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harald Lindberg
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk mÃ¥lare, poet, författare och tecknare.Läs mer om Harald Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik harald lindberg litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49